تروماستم – TRAUMASTEM

parsandarman_header_bioster_traumastem_

 

 

تروماستم محصولی است ساخته شده از الیاف پنبه ( اکسید سلولز )

تروماستم جهت کنترل سریع و مؤثر خونریزی ظرف مدت ۲-۱ دقیقه درکلیه اعمال جراحی باز و لاپاروسکوپیک، اورژانس ، دندانپزشکی ، کیف کمک های اولیه خانگی ، مشاغل ، ورزشی و همچنین درمان زخم های عفونی و مزمن کاربرد دارد.
با توجه به اینکه محصولات اکسید سلولزی از سال ۱۹۴۲ به بازار معرفی شده اند ، کمپانی Bioster با اتکا به بخش تحقیقات خویش توانسته اند روز به روز تغییراتی در جهت افزایش کارایی ایجاد کند و تروماستم ها را که جزو جدیدترین نسل محصولات اکسید سلولزی ORC ( Oxidised Regenerated Cellulos ) هستند را با بالاترین کیفیت ، در شکل های گوناگون شبکه ای ( بافته شده ) در سایز های متنوع ، پودر و اسپری ارائه نماید. کلیه فرم های تروماستم استریل بوده و دارای خاصیت آنتی باکتریال می باشند و پروسه بیوشیمی ترمیم زخم را تسریع می نمایند و به طور خلاصه می توان از خصوصیات بارز و کلی محصولات تروماستم به ۴ مشخصه ذیل اشاره نمود :
۱ – دارای قابلیت سازگاری زیستی بالا ( Biocompatible ) .
۲ – قابلیت باز جذب کامل و سریع توسط بدن بدون واکنش جانبی ( باز جذب در مدت ۷۲-۴۸ ساعت ) . به طوری که نیازی به خارج کردن آن نمی باشد و بنابراین بافت مورد نظر را تحریک نکرده و منجر به خونریزی مجدد نمی شود (Biodegradable).
۳ – استفاده کاملا راحت و باز جذب کامل توسط بدن ( Atraumatic ) .
۴ – عدم تحریک سیستم ایمنی بدن و کاملا بدون ایجاد حساسیت و بدون عارضه جانبی ( Hypo-Allergenic ) .
نکته قابل توجه این است که از این محصولات حتی می توان برای کنترل خونریزی بیماران دچار اختلالات انعقادی و هموفیلی به نحو مطلوبی سود جست.
کلیه تروماستم هایی که نقش هموستاتیک را دارند مانند تروماستم تاف ، تاف لایت ، پودر ، اسپری و فرم دندانی ، تاف ایمپلا و استپلر ساخته شده از پنبه ی مرغوب بوده که در نهایت به شکل اکسید سلولز درآمده اند ، که همین امر موجب بند آوردن خونریزی ظرف ۲-۱ دقیقه می باشد. ( این زمان بسته به نوع جراحی و شدت خونریزی می تواند متغیر باشد ) .
این رده کالا مخصوص بند آوردن خونریزی منتشر مویرگی و وریدی کوچک می باشد.
این تروماستم های هموستاتیک علاوه بر ویژگی هموستاتیک سریع، خاصیت آنتی باکتریال نیز دارند که مطابق با دیاگرام ذیل از چندین مسیر نه تنها جلوی خونریزی را می گیرند بلکه باعث ترمیم سریع تر زخم نیز می شوند.

 

تروماستم های هموستاتیک در کلیه ی جراحی ها ( چه جراحی باز و چه لاپاروسکوپیک، حتی روباتیک و آندوسکوپیک ) قابل استفاده می باشند و میزان خونریزی حین جراحی و پس از جراحی را کاهش می دهند که علاوه بر کم شدن قابل ملاحظه عوارض ، از هزینه های درمان را نیز می کاهند.