پد تروماستم مخصوص ترمیم زخم های مزمن (Traumastem Biodress Comfort)

پارسان_درمان_parsandarman_parsan_darman_پد تروماستم مخصوص ترمیم زخم های مزمن (Traumastem Biodress Comfort)

پد تروماستم مخصوص ترمیم زخم های مزمن (Traumastem Biodress Comfort)
این کالا ، پدی است بایو اکتیو و استریل با قدرت باز جذب در حالیکه به بافت چسبندگی ندارد.
تروماستم بایودرس کامفورت ، فرم ابداعی بایو اکتیو و قابل باز جذب تروماستم بایودرس است که آسایش مثال زدنی را در درمان زخم های درمان ناپذیر موجب می گردد که به خاطر ترکیبات جدید و خاص آن می باشد.
رده تروماستم بایودرس ( بایودرس ، بایودرس کامفورت و بایودرس دیس اینفکت ) برگرفته از پنبه فرآوری شده و به صورت اکسید سلولز می باشند که با چندین مکانیسم جهت درمان زخم های حاد و مزمن به کار می روند.
به علت تاثیرگذاری در پروسه بیوشیمی و متابولیک زخم ، در شروع پروسه ترمیم زخم و تسریع آن بسیار مؤثر عمل می کند.
تروماستم های بایودرس به طور محسوسی گرانولاسیون و اپیتلیزاسیون را در زخم موجب می گردند.
علاوه بر آن ها کاهش قابل ملاحظه درد ، غیرفعال کردن پروتئاز و خاصیت آنتی باکتریال تروماستم های بایودرس ، محیط زخم را نیز مرطوب نگه می دارد که روند ترمیم زخم را سرعت می بخشد.

تروماستم های بایودرس کاملا باز جذب شده و سازگار با بدن می باشند و هیچ گونه عوارض جانبی ندارند.
در دامپزشکی نیز می توان از این کالا سود برد.

 

تروماستم بایودرس کامفورت ترکیبی است از یک لایه ی استریل قابل جذب ساخته شده از اکسید سلولز و یک لایه ی جاذب مایعات بسیار قوی غیر چسبنده .
تروماستم بایودرس کامفورت با تاثیر در روند بیوشیمی و متابولیکی زخم و تاثیر فعال در احیا بافت آسیب دیده در پایه ی زخم مانع فعال شدن آنزیم متالوپروتئیناز شده ، فیبروبلاست ها را فعال کرده و میزان فاکتور رشد را افزایش می دهد.
که در نتیجه ی تمام این ویژگی ها ، خلق محیطی مناسب جهت تحریک روند بهبودی زخم است.
تروماستم بایودرس کامفورت پایه ی زخم را تمیز نموده ، اپیتلیزاسیون و گرانولاسیون را تسریع می کند. ضمنا به علت داشتن خاصیت ضد درد ، کاهش درد در طول یک هفته پس از شروع درمان کاملا محسوس می باشد.
این کالا دارای خاصیت باکتریوسیدال و باکتریو استاتیک علیه گروه وسیعی از باکتری های گرم مثبت و منفی است.
به خاطر خاصیت هموستاتیک ، تروماستم بایودرس کامفورت را می توان جهت توقف خونریزی حاد و مزمن استفاده کرد.
تروماستم بایودرس کامفورت به مولکول های آب متصل شده و مانع خشک شدن زخم می گردد ، از طرف دیگر به علت داشتن نمک هیدروژن کلسیم ، مانع خروج کاتیون ها از زخم شده و با حضور کاتیون ها سرعت ترمیم و بهبودی زخم تسریع می گردد.
بخش فعال تروماستم بایودرس کامفورت با سایز ۱۰*۱۰ سانتی متر طی ۴-۱ روز پس از استفاده ، جذب می گردد که این زمان بر اساس حجم ترشحات و میزان تروماستم بایودرس کامفورت استفاده شده متغیر است.


 

اندیکاسیون ها :
زخم های اگزوداتیک ، زخم های مزمن بهبود نیافته ( Non-Healing ) ، دکوبیتوس ( Decubitus ) ، زخم های دیابتیک ، زخم های دردناک و خونریزی های کوچک.


 

کنتراندیکاسیون :
زخم های نکروتیک


 

ترکیبات :
اکسید سلولز و نمک هیدروژن کلسیم