پد تروماستم مخصوص زخم های عفونی (Traumastem Biodress Disinfect)

parsandarman_header_traumastem_biodress_disnifect

 

 

 

پد تروماستم مخصوص زخم های عفونی (Traumastem Biodress Disinfect)
این کالا ضمن داشتن تمام ویژگی های تروماستم بایودرس کامفورت به علت داشتن کلرهگزیدین ، خاصیت آنتی میکروبی هم دارد که جهت درمان اولیه ی زخم های عفونی بسیار مناسب می باشد. به خاطر همین خاصیت آنتی میکروبیال ، کاهش بار میکروبی زخم را موجب می گردد که نهایتا ترمیم و بهبود سریع تر زخم به دست می آید.
رده تروماستم بایودرس ( بایودرس ، بایودرس کامفورت و بایودرس دیس اینفکت ) برگرفته از پنبه فرآوری شده و به صورت اکسید سلولز می باشند که با چندین مکانیسم جهت درمان زخم های حاد و مزمن به کار می روند.
به علت تاثیرگذاری در پروسه بیوشیمی و متابولیک زخم ، در شروع پروسه ترمیم زخم و تسریع آن بسیار مؤثر عمل می کند.
تروماستم های بایودرس به طور محسوسی گرانولاسیون و اپیتلیزاسیون را در زخم موجب می گردند.
علاوه بر آن ها کاهش قابل ملاحظه درد ، غیرفعال کردن پروتئاز و خاصیت آنتی باکتریال تروماستم های بایودرس ، محیط زخم را نیز مرطوب نگه می دارد که روند ترمیم زخم را سرعت می بخشد.
تروماستم های بایودرس کاملا باز جذب شده و سازگار با بدن می باشند و هیچ گونه عوارض جانبی ندارند.
در دامپزشکی نیز می توان از این کالا سود برد.

 

پد تروماستم بایودرس دیس اینفکت بطور خاص جهت درمان اولیه زخم های عفونی طراحی گردیده است.
این پد حاوی کلرهگزیدین است که یک ماده ی آنتی میکروبیال می باشد و حجم بار میکروبی زخم را به شدت کم کرده و تحریک ترمیم زخم را بیش تر می کند.
تروماستم بایودرس دیس اینفکت ترکیبی است از یک لایه اکسید سلولز استریل که قابلیت باز جذب دارد به همراه پوشش جذبی غیر چسبنده ی آنتی میکروبیال. این پد طراحی شده جهت درمان زخم های عفونی حاد ، مزمن و سخت خوب شونده.
تروماستم بایودرس دیس اینفکت با تاثیر در روند بیوشیمی و متابولیکی زخم و تاثیر فعال در احیا بافت آسیب دیده در پایه ی زخم ، مانع فعال شدن آنزیم متالوپروتئاز شده ، فیبروبلاست ها را فعال کرده و میزان فاکتور رشد را افزایش می دهد. که در نتیجه ی تمام این ویژگی ها ، خلق محیطی مناسب جهت تسریع روند بهبودی زخم است.
کلرهگزیدین با خاصیت آنتی سپتیک خود موجب از بین رفتن طیف وسیعی از باکتری های گرم مثبت و منفی می شود.
از سوی دیگر این پد ، موجب کاهش بوی بد زخم شده و کیفیت زندگی بیمار را بالا می برد. ضمنا بخاطر خاصیت هموستاتیک این کالا می توان در خونریزی های زخم های حاد یا مزمن عفونی از آن استفاده کرد. این تروماستم به مولکول های آب متصل شده و مانع خشک شدن زخم می گردد.
از سوی دیگر به علت داشتن نمک هیدروژن کلسیم ، مانع خروج کاتیون ها از زخم شده و کاتیون های موردنیاز زخم جهت ترمیم را در محیط حفظ می کند.
بخش فعال تروماستم بایودرس دیس اینفکت با سایز ۱۰*۱۰ سانتی متر طی ۴-۱ روز پس از استفاده جذب می گردد که این زمان بر اساس حجم ترشحات و میزان تروماستم استفاده شده متغیر است.
این تروماستم به خوبی توسط بدن پذیرفته شده ، هایپوآلرژیک است و هیچ گونه واکنش ایمنی ناخواسته ایجاد نمی کند.


 

اندیکاسیون ها :
درمان زخم های عفونی ، اگزوداتیو ، دردناک و سخت بهبود یابنده .


 

کنترااندیکاسیون :
زخم های نکروتیک


 

ترکیبات :
اکسید سلولز و نمک هیدروژن